Hobby Historie č. 36, na stáncích 19. srpna 2016

 

Jeątě nemáte předplacený časopis
Hobby Historie na rok 2016
a chcete jej mít za zvýhodněné předplatné ?

V ČR >klikněte ZDE<
V SR >kliknite TU<

 

Vybíráme z obsahu:

Berlín 1936 a účast československých letců
Letos v létě uplynulo již 80 roků od jednoho z největších úspěchů, jakého českoslovenští letci v meziválečném období na mezinárodním kolbišti dosáhli, který však tak trochu stále stojí ve stínu "Curychu 1937".

Britský tank Centurion
Průběh druhé světové války prokázal, že britská koncepce dvou různých druhů tanků nebyla šťastná a tak byl roku 1943 schválen program zcela nového tanku, který v sobě měl klady obou kategorií sloučit.

Poslední dekáda MiGů 21 (dokončení)
Když v roce 1989 přistál na dráze žateckého letiště první MiG-29, nikdo nepředpokládat, že o necelých deset let později se naším jediným stíhacím letounem opět stane v té době již notně zastaralý MiG-21.

Operačně taktické rakety R-11 a R-17 (SS-1 "Scud")
Počátky vývoje rakety "Scud" sahají až k německé balistické raketě V-2. V SSSR započal vývoj v listopadu 1951 v OKB-1 budoucího proslulého konstruktéra vesmírného programu Sergeje Pavloviče Koroljova.

Československé obrněné vlaky 1918-1928
Obrněné vlaky ruských legionářů byly improvizovány z otevřených i zavřených nákladních železničních vozů, jejichž stěny byly vyloženy pytli s pískem nebo pražci, někdy opatřeny i vrchním krytem proti účinkům šrapnelů.

Zahynuli na Bahamách
Tanky v bojích u Sokolova
Velkorážné kulomety DŠK a DŠKM

 

Zpět / Back