Hobby Historie č. 33, na stáncích 26. února 2016

 

Jeątě nemáte předplacený časopis
Hobby Historie na rok 2016
a chcete jej mít za zvýhodněné předplatné ?

V ČR >klikněte ZDE<
V SR >kliknite TU<

 

Vybíráme z obsahu:

Akce JAVOR, sklady speciální munice ČSLA
Dne 15. 12. 1965 uzavřely vlády ČSSR a SSSR dohodu o opatřeních ke zvýšení bojové pohotovosti raketových vojsk. Na jejím základě byla započata výstavba objektů na uložení speciální munice na území Československa.

Tanky u Dunkerque
Přehledná sumarizace počtu tanků, jimiž disponovaly, čs., resp. spojenecké jednotky v době bojů u Dunkerque , a to za použití ne zcela známého pramene, kterým je válečný deník britské 22. spojovací mise.

Samopal PPD
Sovětské samopaly s mohutnými bubnovými zásobníky se staly nepřehlédnutelným faktorem z hlediska vítězného tažení rudé a sovětské armády ve druhé světové válce. V loňském roce to bylo již 80 let, co se objevil první z nich.

Francouzský lehký tank AMX-13
V předválečném období patřila Francie mezi největší producenty lehkých tanků a vývoj moderního typu zahájila i po osvobození. Stroj AMX-13 se stal prvním francouzským tankem vysloveně poválečné konstrukce.

Obrana na Náchodsku v roce 1938
Na obranu strategického náchodského údolí byl vybrán především Pěší pluk 48. a Hraničářský pluk 18. Obě jednotky byly začleněny do hraniční oblasti 34., která zajišťovala obranu od Harrachova po Českou Čermnou.

Bombardovací letouny Letov Š 6
Příběh námezdního pilota Alberta "Ajaxe" Baumlera ve Španělsku a v Číně
Fliegerhorst Fürstenfeldbruck
Letadla ve službách "diplomacie" K. H. Franka
Sovětská útočná děla
Vojín Václav Rousek - mýtická oběť politického procesu
Recenze

 

Zpět / Back