Modelář č. 9 na stáncích 16. září 2016

 

Ještě nemáte předplacený časopis
Modelář na rok 2016
a chcete jej mít za zvýhodněné předplatné ?

V ČR >klikněte ZDE<
V SR >kliknite TU<

 

Vybíráme z obsahu:

Bücker Bü 181 Bestmann (1:48)
Tři rámečky ze světle šedomodré hmoty obsahují 52 dílů. Líbí se mi naznačení plátěného povrchu na SOP. Na pevné části je naznačené prověsem, na pohyblivé pak pouze jemně vystupující konstrukcí.

Mad Max (1:35)
Armáda ČR v rámci mise v Afghánistánu používala svého času silně modifikovanou Tatru 815 se spoustou úprav, silnou výzbrojí a přídavným pancéřováním. Vozidlo mělo spojovat průchodnost terénem a smrtící palebnou sílu.

Saab JA-37 Viggen (1:48)
Jediná čtvrtková stavebnice Viggenu pocházela od firmy Esci. Prastaré výlisky však již dávno nesplňují nároky modelářů. Teprve nedávno se objevila nová stavebnice, která vznikla za spolupráce švédské a české firmy.

GAZ 03-30 model 1938 (1:35)
Stavbu som začal podvozkom, ktorý je najväčšou slabinou stavebnice. Je veľmi náročné udržať jeho geometriu. Minimálna nepresnosť môže spôsobiť fatálne nepresnosti pri zostavovaní kapoty motoru alebo prednej časti kabíny.

L-39 Albatros - neobvyklé kamufláže
V těchto dnech přichází do prodeje nová výpravná kniha o legendárním stroji L-39 Albatros. Jako její doplněk si připomeneme některé zajímavé kamufláže použité na prototypech a stroji používaném ve VZLÚ.

 

Zpět / Back